זה לא קורה כל יום, אבל בפורים זה בהחלט קורה. מתן טריף ואחותו כבשו את הרשת.
 

 

אם אינכם יודעים עדיין מי זה מתן טריף, סיכוי גדול שאתם בומרים, כי בטיקטוק כולם כבר שמעו על זה לפני חודשים.

הכל התחיל מהודעה קולית קורעת מצחוק ששרפה את המדינה בשנה האחרונה. חבורה שבתוכה חברים של מתן טריף מספרים בהקלטה שאחותו של מתן טריף התבלבלה והגיעה לבית הספר בתחפושת של ליצן לא ביום של התחפושות. כשגילתה את זה שאלה: "מתן, מה לא פורים היום?" והוא ענה "מה את רוצה?"

צריך לשמוע את הצחוק המתגלגל של הדובר בהקלטה כדי להבין למה היא הפכה כל כך ויראלית.

 

@noya._.loren._.alin מתן מה לא פורים היום??? || לורן ערכה את זהההההה || #לורןערכהאתזה?? #לורן_ערכה☁️ #פוריו #פוריוישראל #מתןטריף #מתןמהלאפוריםהיום #ליצן ♬ ma at rotza – עמוד להכול ?

 

ההקלטה הוויראלית רצה ברשת כבר כמה חודשים, אבל בימים האחרונים, לקראת פורים, זה הגיע לשיא. במיוחד סבלו בחורים בשם מתן, שכל אחד מהם נשאל עשרות פעמים ביום "מה לא פורים היום".

 

 

קבלו כמה פוסטים מצחיקים במיוחד שהתפרסמו השבוע.

 

מתן טריף

פז"מ

 

מתן טריף

@morbaram

 

מתן טריף

@zoharorbach
 

 
מתן טריף

talkaplan

 

מתן טריף

הצינור

 

מתן טריף
הפשוטע
 

 

וכך מגיב מישהו ששומע את ההקלטה לראשונה:

 

@noarosin אלעד שומע את אחותו של מתן טריף לראשונה • #מתןטריף #תוכניתהבוקר #אלעדזוהר ♬ original sound – Noa Rosin

 

גם רועי הראל הצטרף לטרנד, וסיפק אתמול גירסה משלו:

 

 

 
את ההסבר הכי מצחיק לוויראליות של ההקלטה סיפק דרור רפאל, שטוען שהסיפור הצליח  משום שהוא תמצית הישראליות.

 

"זה סיפור מבריק שיש בו הכל: מבוכה, צער, הומור, שיימינג, חברות ומשפחה – וכל זה על רקע חג ישראלי שאמור להיות לכאורה, שמח ומבדח.
הוא יושב על הפחד של כל ילד בפורים להיות שונה ואפילו מנודה. לצאת לרחובות עם תחפושת מושקעת ומוקפדת ולמצוא את עצמו ביום הלא נכון, בחברת ילדים שהגיעו עם ג'ינס וטי שירט.
ההתנערות של מתן טריף מאחותו הקטנה, הנבוכה, מכמיר לב. היא שואלת אותו בתמיהה, ליד חבריו, "מה, לא פורים היום ?" כמו הילדה בשמלה אדומה ושתי צמות שעמדה ושאלה "למה ?" – למה אני חווה כרגע את אירוע הביוש הזה, ואתה משאיר אותי פה לבד ? אני ניצבת עם תחפושת של ליצן באמצעו של יום חול, מבקשת חמלה – אך היד המושטת לא פוגשת יד אחות.
מתן מתנער ממנה. "מה את רוצה?" זו התגובה הארסית שלו. זה לא פאנץ' קומי אלא אכזרי, תעזבי אותי באימשל'ך. אני פה עם החברים, מעוז ויקיר ג'רבי, ולא די שעשית פאדיחות לעצמך, עכשיו גם אני עלול לשאת בנטל הבושה. את תישארי לנצח האחות הקטנה שהתחפשה לא ביום הנכון, אבל מעתה, גם בי ידבק האירוע. אני אהייה זה שאחותו הקטנה התחפשה לליצן, ולא ביום החג".

 

78%
22%