ברינלי וראיין מיילס. הסרטון בטיק טוק צבר מיליוני צפיות

 ברינלי מיילס, אישה מיוטה, הייתה מודאגת מההיסטוריה המשפחתית של בעלה עם סרטן העור, אז היא שלחה את בעלה לרופאת עור.

 

 

כדי לוודא שהרופאה לא תחמיץ כלום, היא לקחה עט והקיפה את השומות שנראו לה חשודות. בעוד שאנשי מקצוע מסוימים עלולים לראות זאת כביקורת על היכולות המקצועיות שלהם, הרופאה הזאת קיבלה את זה בהומור והחזיר את התוצאות באותו אופן – כשרשמה על גופו של האיש אם  השומה תקינה או שצריך לקחת אותה לבדיקה.

הסרטון שלה הפך ויראלי, צבר יותר מ-11.4 מיליון צפיות ו-5.6K תגובות. 

"ככה שלחתי את בעלי לרופא עור": האישה התחילה את הסרטון בכך שהראתה איך היא הקיפה בעיגול את השומות החשודות שהיא רוצה שיבדקו

 

ככה שלחתי את בעלי לרופאת עור

ככה שלחתי את בעלי לרופאת עור

ככה שלחתי את בעלי לרופאת עור

 

 

"וכך היא שלחה אותו בחזרה": היא הראתה כיצד הרופאה רשמה הערות על כל שומה מוקפת בעיגול על בעלה, ריאן

 

ככה שלחתי את בעלי לרופאת עור

ככה שלחתי את בעלי לרופאת עור

ככה שלחתי את בעלי לרופאת עור

ככה שלחתי את בעלי לרופאת עור

 

 

הנה הסרטון המלא:

@brinleemilesbig thank you to our dr.🙏🏼 ##TheSplashDance ##dermatologist ##husbandwifecomedy ##wifethings ##fyp♬ SAD GIRLZ LUV MONEY – Remix – Amaarae & Kali Uchis

 

כשבעלה, ריאן מיילס, חזר הביתה, האישה בת ה-20 צילמה את הרגע שבו הוא נכנס דרך הדלת, מחזיק בגאווה פיסת נייר. היא תיעדה כיצד הרופאה  רשמה הערות על החזה והגב שלו, ממש ליד השומות שסימנה. נראה שמתוך שש שומות שברינלי הקיפה, שתיים נלקחו לבדיקה וביופסיה.

מאוחר יותר, בני הזוג פרסמו סרטון נוסף עם עדכון. התברר בעוד שהשומה על הכתף האחורית של ריאן אינה מזיקה, לזו שעל החזה שלו יש כמה תאים סרטניים. הוא יצטרך להסיר את זה, אבל למרבה המזל, זה לא דחוף.

למרות שהסרטון הזה אולי נראה חמוד ומצחיק, הסיבה האמיתית מאחוריו הייתה לבדוק אם השומות לא תקינות – וסרטן העור הוא לא בדיחה.

על פי נתוני האגודה למלחמה בסרטן, מדי חודש מאובחנים בישראל כ-163 חולי מלנומה חדשים. כ-15 ישראלים נפטרים מהמחלה בכל חודש.

 

 

גורמי הסיכון העיקריים למחלה הם חשיפה לקרינה על-סגולה, בעיקר מקרינת השמש (או ממתקני שיזוף מלאכותיים); היסטוריה של כוויות שמש, בעיקר בגיל הילדות; ריבוי שומות; עור בהיר, עיניים בהירות; היסטוריה משפחתית של המחלה; היסטוריה אישית של המחלה; מערכת חיסון מוחלשת; גיל מתקדם; מין (זכר); מחלות גנטיות מסוימות ועוד.

באגודה למלחמה בסרטן ממליצים לגשת לרופא בכל מקרה של שינוי בנקודת חן. כדי להגיע לאבחון מוקדם של נקודת החן השתמשו בשיטת 5 הגימלים:

  • בחדר מואר היטב נבחן את הגוף מלפנים ומאחור. אפשר להיעזר במראת יד, אותה נכוון מול מראה גדולה.
  • חשוב לבחון את כל שטח העור, כולל הקרקפת, בין השערות, בקפלי הגוף ובין אצבעות הידיים והרגליים. לבדיקת הקרקפת הכרחי להיעזר באדם נוסף, ולבדיקת הגב רצוי להיעזר באחרים.
  • מומלץ לזכור את מספר השומות בכל מקום ולבצע את הבדיקה שוב כל 6-3 חודשים. למי שיש מספר רב של שומות, מומלץ לצלם בהגדלה את אזור השומות, לצורך השוואה. רצוי שהצילום יהיה צבעוני, ויהיה בו קצה סרגל שיראה את גודל השומה. חשוב לציין את תאריך הצילום ואת אזור הגוף עליו נמצאות השומות.
  • נקודות חן או שומות יכולות להופיע על עור הגוף ככתם חום שטוח או בולט, כבר בגיל הילדות או ההתבגרות.
  • הופעת שומה חדשה או שינויים בגודל, בגוון, בגובה, בגבולות ובגאומטריה של השומות הקיימות, עלולים לעורר חשד להתפתחות גידול סרטני.

רק בריאות!

 

95%
5%