"קיבלתי עבודה במשמרת לילה בהזנת נתונים בשנת 2015.
מיד הבנתי שאפשר לעשות את זה באופן אוטומטי" (אילוסטרציה)

הבחור הזה הוא כנראה הגיבור של כולנו, והסיפור שלו מסעיר את הדמיון.

משתמש רדיט חשף בשבוע שעבר איך במשך 5 השנים האחרונות שילמו לו משכורת כדי "לא לעשות כלום".

 הבחור הגאון קיבל עבודה במשמרת לילה בהזנת נתונים, ולאחר מכן פשוט הפך את המשימות שלו לאוטומטיות. פירוש הדבר שכל העבודה שלו נעשתה באופן אוטומטי. כל מה שהוא היה צריך לעשות זה לבדוק מדי פעם אם הקוד עובד. התוצאה היתה שהוא הצליח להרוויח שכר נאה, ובמקביל היה לו הרבה זמן פנוי.

וזה הפוסט שריגש את הגולשים:

5 השנים שבהן שילמו לי כדי לא לעשות כלום הסתיימו היום. אני הרוס.

קיבלתי עבודה במשמרת לילה בהזנת נתונים בשנת 2015. בדיוק עזבתי עבודה קודמת והייתי צריך משהו מהיר בלילה בזמן שאני מחפש משהו טוב יותר במהלך היום.

הבחור הזה קיבל משכורת כדי לא לעשות כלום

זו הייתה עמדה של הזנת נתונים, כלומר אני מקבל מייל המכיל את פרטי ההזמנה וממשיך להזין את המידע למערכת שלנו.

מיד לאחר ההכשרה שלי ידעתי שזה משהו ש-Autohotkey (שפת סקריפטים חינמית בקוד פתוח) יכול לעשות. אני לא יודע לקודד כל כך טוב, אז הלכתי לאתר של פרילנסרים ושכרתי בחור שיפתח את הקוד, זה עלה לי משכורת של חודשיים… .

כל מה שהייתי צריך לעשות זה להזין כמה הזמנות אני רוצה לעבד בשעה.

מאז היום הראשון עבדתי מהבית כי החברה לא רצתה לשלם עבור נסיעות או ניקיון במהלך משמרת לילה.

בשנתיים הראשונות הייתי בודק אם יש משהו שהקוד לא יכול לעשות (בדרך כלל זה לקח לי פחות מ-5 דקות) ואז הייתי נותן למחשב לעבוד והולך לראות סרטים, לישון, לפעמים אפילו הייתי יוצא. אחר כך הוספתי את הפונקציות האלה לקוד גם כן.

עשיתי עבודה כל כך מצויינת, שכמה פעמים הציעו לי קידום ותפקידים חדשים בשעות  היום. דחיתי את ההצעות האלה בטענה שאני אדם מאוד מופנם שנהנה מהסוג הזה של תפקידים.

בסופו של דבר, קיבלתי עבודה אחרת, בשכר טוב יותר, אבל לא הייתה לי סיבה להתפטר מעבודת הזנת הנתונים. בעבודה הזאת יכלו  לעבור חודשים שלמים מבלי שאף אחד יפנה אליי.

כמה עמיתים לעבודה ניסו כמה פעמים להתאים את מכסת הזנת ההזמנות שלי, מה שגרם לי לפתוח את הקוד ולשנות 8 ל-9 כדי להגדיל את התפוקה שלי ולשמור על עצמי בראש. שיניתי את המספרים באופן קבוע, "על כל צרה שלא תבוא", אבל אף אחד אפילו לא שם לב.

אפילו קיבלתי 2 העלאות שכר בשלב מסוים בגלל שלא החמצתי אף יום, ובגלל שהייתי העובד בעל התפוקה הגדולה ביותר מתוך 3 האנשים במחלקה שלי. כדי להיות בעל התפוקה הכי גדולה, שיניתי את ה-9 והחלפתי אותו ל-11 או 10 בימים מסוימים.

 

קיבל משכורת כדי לא לעשות כלום

הסוף שלי.

לקח להם 4 שנים לפתח תוכנה חדשה שתחליף את עמדת הזנת הנתונים שלי. מאז ניתנה ללקוחות גישה למערכת החדשה שלנו. לפני מספר שבועות קיבלתי את אישור הפיטורים שלי, נאמר לי שאני יכול לשמור את המחשב הנייד והציוד המשרדי ושאני מוזמן להגיש מועמדות לכל תפקיד שארצה.

מעולם לא דיברתי על זה עם אף אחד בחיים האמיתיים, אפילו לא עם המשפחה שלי, אפילו אשתי לא הייתה בטוחה על מה העבודה שלי בחברה האחרת ההיא.

עכשיו כשזה נגמר, הנה סוד העבודה האפל ביותר שלי.

דווקא ניסיתי לקבוע הדגמה של "הקוד שלי", אני חושב שזה היה עוד ב-2017. מנהל האזור אמר לי שהם מאוד עסוקים בטיפול בדברים החשובים, ושאני מתבקש פשוט להמשיך לעשות את העבודה הטובה שעשיתי… בדיוק מה שעשיתי לעזאזל עד היום שפוטרתי.

הסיפור המרתק משך הרבה קוראים. 10 ימים לאחר פרסום הפוסט, היו לו יותר מ-90 אלף הצבעות בעד, ויותר מ-3.5 אלף תגובות.

הגולשים התלהבו בטירוף. קבלו מדגם מייצג:

– "אחי, ניצחת במשחק!"

– "איזה ממזר מופלא!"

– "אין כאן אשמה, רק חדשנות מדהימה. שילמו לך כדי לבצע משימה, ועשית את זה".

– "נפלא, באמת נפלא. לעשות אוטומציה מלאה של העבודה שלך ולהמשיך לחלוב את עטיני התאגיד במשך 5 שנים. גרמת לכולנו גאווה. אתה פשוט אגדה. חבל שזה נגמר".

מה דעתכם?

 

מקור: Bored Panda

אילוסטרציה:  Danial Igdery

97%
3%