על פי מחקרים, כ- 85% מהנשים בארה"ב מסירות את שיער גופן באופן קבוע או אפילו על בסיס יומי. רעיון הגילוח אינו חדש, מכיוון שנשים במצרים העתיקה וברומא אולי כבר הסירו את שיער גופן. אבל הזמנים השתנו ונשים רבות בימינו החליטו לחדול מגילוח ולשמור על המראה הטבעי שלהן.

הנה כמה סיבות לגיטימיות מדוע  חלק מהנשים לא טורחות יותר להסיר את שיער גופן.
 

מדוע נשים מפסיקות להתגלח
 
1. נשים רואות בכך דרך לקבל את גופן ואקט של אהבה עצמית
 
– "הפסקתי לגלח בערך לפני כשנה. פשוט החלטתי להפסיק לדאוג ממה שאנשים אחרים חושבים על שיער הגוף שלי, ומאז נהיה לי  יותר טוב לי עם הגוף שלי. בנוסף, יש לי הרבה שיער שצומח הפוך והעור שלי רגיש, כך שלא לגלח הרבה יותר נוח לי מבחינה גופנית"   (Queerandcurious / reddit)
 
– "התחלתי לגלח את הרגליים כשהייתי בת 14. אני בניו זילנד וחם פה. אני רוכבת על אופניים לכל מקום ולובשת ג'ינס בזמן הרכיבה.  זה בסדר לרכב עם ג'ינס ארוכים בחורף, אבל זה נורא בקיץ. אז החלטתי שמעכשיו אני לובשת מכנסיים קצרים. בני אדם הם יונקים. ליונקים יש שיער. ובעוד שעדיין יש לי התניה חברתית של למעלה מ -20 שנה שאומרת לי שרגליים מגולחות נראות טוב יותר … בוודאות, הרגליים שלי  לא נראות מספיק טוב כדי שזה יהיה שווה את כל הטירחה"..  (אלמונית / reddit)

 

נשים רואות בכך את דרכן לקבל את גופן ואקט של אהבה עצמית.

 

2. נשים רוצות לצאת בהצהרה

– "הפסקתי לגלח כדי לתת לעצמי יותר זמן לדברים יותר פרודוקטיביים, כמו להתמקד בקריירה שלי. למעשה תזמנתי כל פעם שגילחתי במשך חודש שלם וזה הסתכם ב 8 שעות" ( Poopoopeepeeworm / reddit)

 

מדוע נשים לא מתגלחות
 

 
3. לפעמים זאת פשוט שאלה של בריאות

– "ניסיתי לגלח את בתי השחי בתיכון. זה היה בסדר בחורף, אבל שנאתי את התחושה החלקלקה הזו בקיץ כשהיזעתי בלי חציצה של שיער" ( NoseFlock / reddit)

– "זה החורף השני שאני לא מגלחת, ואני חושבת שכך זה בעצם פחות מסריח מאשר כשמסירים את השיער.  אני בהחלט מעדיפה את זה מאשר לגלח כל יום שני מחשש שיצמחו לך זיפים"  (BigBoud / reddit)

 

מדוע נשים לא מתגלחות
 
4. לנשים יכולים להיות דברים יותר חשובים לעשות

– "הפסקתי לגלח כי שיער גוף זה טבעי. החלטתי שאני רוצה להפסיק לעשות זאת רק כדי לרצות אחרים. גם ההיסטוריה של הגילוח די מיזוגנית" ( radicalchanges / reddit)

– "בשנה שעברה הפסקתי לגלח את בתי השחי. בהתחלה זה הרגיש כמו הצהרה גרועה. הרגשתי חופשיה, אמיצה וקצת נבוכה  כשהייתי במקום ציבורי. באופן אירוני, אני מרגישה הרבה יותר נשית ובטוחה בעצמי. אני חושבת שזה בא מאומץ. אני עדיין יכולה לשים עלי שמלה ושפתון אדום ולהרגיש סקסית. שיער בית השחי שלי לא משנה את זה. אני מרגישה שזה נותן ניגודיות יפה לסגנון המאוד נשי שלי. אני מרגישה שאני לא צריכה לרצות אף אחד יותר" ( unnuka / reddit)

 

מדוע נשים לא מתגלחות
 
5. לנשים נמאס להתמודד עם גירוי בעור

– "הפסקתי לגלח בעיקר בגלל גירויים בעור. אני לא יכולה לגלח את רוב גופי יותר מפעם בשבוע מבלי שאקבל עור אדום וגבשושי, אבל השיער שלי נראה לעין אחרי יום בערך מהגילוח. אני מגלחת את הרגליים פעם בשבוע, רק בקיץ, וגוזמת את כל השאר כשהשיער   מתארך מספיק כדי לעצבן. וההשפעה הגדולה ביותר של הפסקת הגילוח על חיי היא שאני כבר לא סובלת מכאבים מתמידים ב80% מהגוף שלי" ( betsybraddock / reddit)

– "תמיד היה לי ניסיון רע עם גילוח ושעווה. קיבלתי אדמומיות איומה, רגישות, שערות חודרניות, בליטות גילוח, פריחות וכוויות, ורוב האנשים בחיי ידעו זאת, כך שרובם לא הגיבו כשהפסקתי. עם זאת אני מקבלת מבטים לפעמים אם אני לובשת מכנסיים קצרים ומישהו חייב להעיר משהו"  (MJWatWat / reddit)
 

 

מדוע נשים מפסיקות להתגלח
 
6. יש נשים שפשוט לא אכפת להן שיש להן שיער גוף

– "מעולם לא הבנתי את העניין של הגילוח. היה לי נוח לגמרי להיות לא מגולחת, אבל תמיד התכוונתי לעשות זאת כדי לא לגרום לאחרים תחושת אי נוחות. מדוע עלי לגרות את עורי ולהתגרד כעבור מספר ימים כששיער  צומח מחדש? מדוע עלי להכיל אנשים שאינם יודעים אפילו את שמי? הרבה יותר נוח לי כשאני שלא צריכה לדאוג לעשות משהו שהוא חסר תועלת עבורי, רק בגלל שאנשים מצפים ממני" (Gluebluehue / reddit)

–  "גילוח הוא כאב שאני לא מרגישה צורך לקחת בו חלק, למעט כשאני באופן אישי רוצה. אני בהחלט נהנית להרגיש חלקה וחמודה, אבל בסופו של דבר פשוט לא אכפת לי יותר. כולנו (למעט יוצאים מן הכלל) נולדים עם שיער גוף, שם גופנו רצה שהוא יגדל"  (arnber420 / reddit)
 
מקור

86%
14%