קייט לקורט

בסרטון טיקטוק שנצפה למעלה מ -2.2 מיליון פעמים, מנתצת אמא אחת את מיתוס הבתולין ומסבירה כיצד גידלה את חמש בנותיה להאמין שאין דבר כזה.

 

 

הכל התחיל כשמשתמשת בטיקטוק ביקשה מהורים לשתף משהו על האופן שבו הם גידלו את ילדיהם, משהו שרוב האנשים חושבים שהוא מוזר, אבל הם דווקא חושבים שהוא מעולה.

אישה בשם קייס לקורט ניצלה את ההזדמנות, והעלתה סרטון עם התשובה שלה.

היא לא תיארה לעצמה שהתשובה שלה תהפוך כל כך ויראלית, ותגיע אפילו לאתרי החדשות.

 

 

אין דבר כזה בתולין

אין דבר כזה בתולין

אין דבר כזה בתולין

אין דבר כזה בתולין

 

בסרטון שלה היא מסבירה מדוע היא מגדלת את חמש בנותיה להאמין שאין דבר כזה בתולין.

"זה מושג פטריארכלי המשמש לשליטה בנשים ולא משרת שום מטרה – מלבד לגרום לנשים להרגיש רע עם עצמנו. רק בגלל שבחור כלשהו תוקע בך באקראי את אבר מינו בשלב כלשהו בחיים שלך לא משנה את הערך שלך, זה לא משנה את מי שאת, זה לא עושה שום דבר מלבד שזה קרה.

"סקס חשוב. זה עניין גדול. זה תמיד צריך להיות עניין גדול. זה לא קשור לפעם הראשונה שלך… זה פשוט מגוחך".

 

 

אין דבר כזה בתולין

אין דבר כזה בתולין

אין דבר כזה בתולין

אין דבר כזה בתולין

אין דבר כזה בתולין

היא ממשיכה ואומרת: "אני מקבל הרבה חרא מאמהות אחרות שאומרות, את לא פוחדת שאנשים יחשבו שהבנות שלך מופקרות?

"אני מגדלת אותן להיות בני אדם טובים ובעלי יסודות איתנים ולעשות את הבחירות שלהן בצורה חכמה ואינטליגנטית – לא בגלל שספר כלשהו אומר שאסור".

 

אין דבר כזה בתולין

אין דבר כזה בתולין

אין דבר כזה בתולין

בעקבות הצלחת התגובה שלה, היא העלתה סרטון נוסף, שבו היא מסבירה ביתר הרחבה כיצד היא מחנכת את בנותיה.

כשמדובר בללמד את בנותיה על יחסי מין, קייס לא מחכה לנהל את "השיחה הגדולה". במקום "שיחה גדולה" אחת, יש לה הרבה שיחות קטנות עם בנותיה ככל שהן גדלות.

"אני מתחילה בגיל צעיר, ומתמקדת באוטונומיה שלהן על הגוף שלהן – לא צריך לחבק מישהו או לתת לקרוב משפחה לנשק אותך. אני מוודאת שהן מבינות את השמות הטכניים עבור חלקי גופן. אני רוצה שיידעו שזה בסדר לגרום לסצנה אם הן מרגישות מאוימות או אפילו סתם מפחדות".

 

אין דבר כזה בתולין

אין דבר כזה בתולין

 

אין דבר כזה בתולין

אין דבר כזה בתולין

 

ככל שבנותיה מתבגרות, קייס מדברת איתן על סוגים שונים של אהבה ועל סוגים שונים של משפחות. "אני מפרקת נורמות מגדריות, למשל בנים יכולים ללבוש ורוד או להתאפר אם הם רוצים".

 

כשבנותיה הגיעו לסוף היסודי או תחילת חטיבת הביניים, קייס ניהלה איתן שיחות רציניות יותר. "דיברנו על הסכמה, אמירת 'לא' כשהן רוצות להפסיק, כיבוד  גבולותיהם של אחרים, צורות אהבה בריאות ולא בריאות, איך נשלטים ואיך להיות פרטנרית טובה".

 

אין דבר כזה בתולין

אין דבר כזה בתולין

 

אין דבר כזה בתולין

 

בין התגובות לסרטון היו רבות שנכתבו על ידי ניצולות של  תקיפה מינית.

"כולנו חווינו מקרים של אונס או תקיפה או לחץ עלינו לעשות משהו שלא רצינו", סיפרה מאוחר יותר קייס בראיון עיתונאי, "כולם יכולים להזדהות עם זה.

"כל החברה אומרת לך שהערך שלך קשור לבתולין שלך, ואז מישהו לוקח את זה ממך?! זה קורע לב ומכעיס וגורם לי לרצות לנפץ דברים. אם אוכל לגרום לבחורה אחת שניצלה מתקיפה מינית להרגיש טוב יותר עם עצמה, אז כבר הצלחתי.

"ואם לא לשנוא את עצמך מכיוון שאינך בתולה יכול לשפר את הערך העצמי שלך, דמייני מה יישום ההיגיון הזה יכול לעשות לאדם לאורך כל החיים".


לדבריה המסר בסרטון שלה הוא לא רק על בתולין. "זה קשור לאופן שבו אנו כופים חוקים שרירותיים על עצמנו ועל ילדינו ומחמיצים את התמונה הגדולה. במקום זאת, היינו יכולים להתמקד בחינוך על הריון, מחלות מין, ערך עצמי. העניין הוא כזה, במקום להפוך את הפעם הראשונה למיוחדת, עלייך לוודא שזה תמיד יהיה מיוחד, כי זה המינימום שמגיע לך".

ולגבי הבתולין? זה ממש לא חשוב. אחת התגובות ניסחה את זה בצורה קורעת: "תמיד חינכתי את הבנות שלי שדירוג האשראי שלהן הרבה יותר חשוב מהבתולין שלהן" ?

 

מקור

 

92%
8%